Veškerá osobní data z Facebooku na CD

Facebook sice umožňuje možnost si stáhnout si data ze svého účtu, jako jsou zejména fotografie, profilové informace a odeslané příspěvky. Informace, které si o uživatelích ukládá je ale mnohem více, a to informace o žádostech o přátelství, historie konverzace ale i smazané soubory.

Veškerá osobní data z Facebooku na CD

 K těmto informacím má každý uživatel Facebooku právo přistoupit podle evropského práva. Facebook tyto informace odešle uživateli poštou na CD (či obdobném médiu), stačí si je jen vyžádat. Uživatel bude potřebovat scan nebo fotografii osobního dokladu (občanský průkaz, řidičský průkaz, pas..), které Facebook vyžaduje. Sociální síť se ovšem dušuje, že doklad po ověření totožnosti smaže. Před samotným podáním žádosti je třeba si upravit informace na profilu tak, aby odpovídaly dokladu totožnosti (jméno a datum narození) a pořídit si scan či fotografii. Dle Facebooku lze začernit informace jako například rodné číslo. Následně uživatel vyplní formulář žádosti.

  • Do pole "Please cite the law under which you are requesting data" se zadá zákon “Section 4 DPA” nebo “Art. 12 Directive 95/46/EG”.
Dole uživatel odsouhlasí čestné prohlášení, že údaje vyplnil pravdivě a formuláře odešle tlačítkem Submit.
Facebook má 40 dnů na odeslání údajů uživatele. V e-mailu, který následuje po odeslání žádosti ovšem Facebook uvádí
Due to the volume of personal data access requests that we have recently received, we are experiencing significant delay in processing such requests. We therefore are unlikely to respond within 40 days of your initial request. We appreciate your patience and will respond as soon as possible.
Please be aware as well that we are not required to comply with any future similar requests, unless, in our opinion, a reasonable period of time has elapsed.

Diskuze k Veškerá osobní data z Facebooku na CD

G+ TW FB