Recenze LG G2

Právě mi uběhl měsíc, po který jsem měl další telefon na testování. Nejednalo se o nic jiného než současnou vlajkovou loď společnosti LG - model G2. Bylo to pár dní, co jsem používal nový Samsung Galaxy S5, neodpustím si ani srovnání s tímto přístrojem, byť jsou vydány od sebe více než půl roku.

Recenze LG G2

Telefon vypadá luxusním dojmem, je to sice “plasťák”, ale v porovnání s vjakovými loděmi od Samsungu G2 plast sluší, nevypadá tak levně, ale jako exklusivnější zboží. Přední stranu tvoří displej, který až na milimetry obepíná telefon na celu jeho šířku a to má displej 5,2″. Displej je zasazen více k hornímu okraji telefonu, pod displejem je poměrně místa, kde se schovává logo LG, nad displejem je pak vícebarevná LEDka. Zasazení displeje nahoru trochu vadí při ovládání a držení jednou a tou stejnou rukou, když jsem chtěl například palcem sjet horní lištu, bylo to dost nepohodlné a zvykl jsem si na to asi až třetí týden. Okraje jsou hladké, rohy zaoblené a dominuje jim stříbrný pruh i při pohledu ze shora je vidět stříbrné orámování i okolo displeje. Na zadní straně je fotoaparát s přisvětlující diodou a tlačítky. Za normálních okolností bych začal, že bych ohodnotil rychlost zapnutí přístroje. U LG G2 jsem po vybalení a umístění sim karty narazil na jednu zajímavost, kterou G2 má a dle renderů jí bude mít i plánovaný model G3. Po stranách ani zepředu totiž nejsou žádná hardwarová tlačítka a jelikož uživatelské návody nečtu, trvalo mi vskutku dlouho, než jsem objevil tlačítka na zadní straně telefonu pod fotoaparátem. Oceňuji toto nezvyklé, avšak inovativní řešení. Při držení mám telefon vždy v ruce tak, že mám tato tlačítka na prstech a myslel jsem si, že to bude velká vychytávka. Ano, to je, avšak použití není tak jednoduché, jak se může zdát. Telefon při držení nedržím tak silně, jaký vyvíjím tlak na tlačítko pro probuzení displeje, takže pokud jej chci zapnout, stejně je třeba si přístroj na ruce trochu posunout a chytit jej pevněji. Musím ale říct, že po tom, co jsem dal telefon pryč, mám i na jiném zařízení stále tendenci tlačit na zadní kryt. S kamarády jsem udělal takový test - nechal jsem je zapnout telefon. Na poprvé s tím měl problém opravdu každý.

LG G2 Zadní strana telefonu LG G2 Jediná HW tlačítka LG G2 LG G2 s nabíječkou a sluchátky

Když se mi nakonec povedlo telefon zapnout, přivatla mě hned aktualizace OS Android na verzi 4.4.2. Po aktualizaci jsem provedl restart do továrního nastavení a používal telefon s výchozím launcherem. Ještě s žádným telefonem se mi nestalo, že by mi výchozí prostředí výrobce tak vyhovovalo. Launcher jsem nepořeboval přeinstalovat alternativním a krásně se mi s ním pracovalo. To se o předchozích telefonech říct nedá. Základní softwarová výbava od LG je až příliš bohatá. Když po nákupu spustíte telefon a máte tu 3 stránky aplikací jen od výrobce, je to minimálně zajímavé. Najdou se tady ale velmi dobré kousky. Překvapil mne jednoduchý dálkový ovladač, kterým jsem byl s to i vypnout jak náš univerzitní projektor, tak i ovládat všechna zařízení, co jsem zkoušel a že jich bylo. LG dále přikládá zálohovací nástroj, nástroj pro ořez videa, překladač (s absencí Českého jazyka), úkolníček a jiné. Vcelku schovaná je svítilna - aplikace, která rozsvítí přisvětlovací ledku. Nachází se při posunutí na plochu vlevo v uzamčeném režimu telefonu, samotná aplikace ale v menu chybí. Jediné, co mi v softwarovém prostředí telefonu nesedlo, byl bílý design menu a 3D vypínací tlačítka.

Displej a fotoaparát

Displej telefonu má FullHD rozlišení a při pohledu na předem nahraná ukázková videa přehrává obraz opravu brilantně. Co se týče fotoparátu, ten umožňuje fotit v maximálnbím rozlišení 4160x3120 s 13Mpix, video pak může nahrávat ve FullHD s 60 snímky za sekundu. Kvalita fotografií odpovídá průměrnému kompatku, kolikrát mi ale nestíhala uzávěrka, což má konkurence propracovanější. Co se týče natáčení videa, zde jsem narážel na drobný problém s ostřením při přiblížení, kde ani při několika pokusech mi kamera neostřila kam měla.

Na telefonu se mi líbí funkce probuzení dvojtým poklepáním na displej. Bohužel, funguje tak v polovině pokusů. Telefonu bych vytkl dvě věci. Při delším používání naprosto nenáročných aplikací, jako například Firefox, nebo Tweetcaster se telefon začal na horní straně silně zahřívat, což nebylo příjemné. Druhou výtkou jsou jeho hlaká záda. Ano, nečekal bych, že tohle budu vytýkat, ale když telefon klouže sám od sebe ze zavřeného notebooku či po jídlením tácu, tak to pro mne není ideální. Co ale tyto mínusy skvěle vynahradí, je obří baterie s kapacitou 3000 mAh. Se svým náročným přístupem k telefonu, kdy u mne bylo zvykem, že se telefon vybil někdy v 17 hod, G2 jsem měl večer ještě na 40 % kapacity baterie.

Závěrem

LG G2 je slušivý a pěkně dílensky zpracovaný mobilní telefon, který je se svou výbavou na současné spičce mezi svými konkurenty. Telefon dobře padne do ruky, kdo je zvyklý pracovat s Androidem, ocení jeho svižnost, průměrný fotoaparát, skvělý displej a hlavně baterii. I přes neduhy v přecházejícím odstavci se jedná o krásný poměr cena/výkon a kdybych si měl vybírat při nákupu high-endového telefonu, nad LG G2 bych velmi vážně uvažoval.

Diskuze k Recenze LG G2

G+ TW FB