Logování nalezených geokeší ze záznamů v GPS

Zapálení hráči Geocachingu určitě ocení funkcionalitu webu Geocaching.com, která umožní ze záznamů v GPS zařízení zalogovat svou návštěvu kešky. O této funkci se moc nemluví, pojďme se na ní tedy podívat.

Logování nalezených geokeší ze záznamů v GPS

GPS zařízení určené do outdooru v sobě mají již zabudovanou funkcionalitu hry Geocaching. Na webu Geocaching.com si lze pomocí tlačítka Send to My GPS odeslat GPX záznam se souřadnicemi schránky a dalšími informacemi přímo do GPS zařízení. Krom přímého stahování z webu Geocaching.com si lze informace o schránkách stáhnout též skrze program Geoget - o postupu stahování jsme již psali - tuto možnost ocení především lidé bez premium účtu. Jakmile máme stažené informace o hledané kešce, lze přímo v terénu u této schránky zaznamenat svou návštěvu. Následující příklad je pro zařízení Garmin - zaznamenání návštěvy:

V případě Garminu se náasledující záznamy ukládají do textového souboru v GPS zařízení jako geocache_visits.txt, ostatní výrobci mají podobná nastavení, informace, kde soubor hledat a s jakým názvem nalezneme na stránce s nahráváním. Odkaz k nahrání souboru se seznamem návštěv, geocaching.com skrývá, dá se ovšem nalézt zde: [caption id="attachment_465" align="aligncenter" width="150"]QR kód s odkazem na Geocaching.com http://www.geocaching.com/my/uploadfieldnotes.aspx[/caption] Ve spodní části stránky se nalézají návody na pro navigace různých výrobců. V případě zařízení Garmin můžeme postupovat podle následující série obrázků. Zařízení připojíme k počítači (není třeba žádný speciální plugin pro komunikaci zařízení s počítačem) a nahrajeme soubor geocache_visits.txt na stránku Geocachingu. Stránka nabízí možnost odstranit z importu souborů schránky nalezené před posledním logováním. Toto se hodí pro případy, kdy soubor s záznamy často nemažeme. Při smazání se soubor v GPS po prvním zaznamenaném logu opět vytvoří. Po odeslání souboru si prohlédneme záznamy. Ty lze smazat po jednom, nebo jich lze zvolit více. Log vytvoříme kliknutím na tlačítko vedle názvu kešky. Při psaní již máme předvyplněný typ logu včetně data nálezu a po jeho odeslání, pokud máme ve frontě další nahrané nálezy, nabídne zobrazení jejich seznamu.

Používáte k logování záznamy z GPS?

Diskuze k Logování nalezených geokeší ze záznamů v GPS

G+ TW FB