Fotoaparát LG G2

Subjektivní hodnocení telefonu LG G2 máme za sebou, pojďme se teď podívat více do detailů na jeho fotografické schopnosti.

Fotoaparát LG G2

Dostal jsem jeden měsíc na to, abych otestoval vlajkovou loď společnosti LG, model G2. V tomto článku bych se ale rád věnoval pouze fotografickým schopnostem telefonu a ostatní parametry bych nechal stranou.

Trocha technických věcí - mobilní telefon je osazen malinkým fotografickým čipem s rozlišením 13 MPx, přisvětlovací LEDkou a video je schopen nahrávat ve FullHD (1080p). Telefon je dále vybaven přední kamerou s rozlišením 2,1 MPx.

Kromě klasického nastavení zde najdeme i režimy pro vymazání rušivého prvku na fotce, HDR, panorama, photosphere, duální fotka z přední a zadní kamery zároveň a nastavení kamery podle zvuku z okolí.

Co je spíše zajímavější e možnost fotoaparát aktivovat podržením zadního HW tlačítka a pomocí kolébky hlasitosti také spustit spoušť. Je logické, že hlasitost neovládá přiblížení, vzhledem k umístění tlačítek na zadní části telefonu. Samotný výrobce tuto funkcni uvádí pro selfie i dle tohoto videa.

Pojďme se nyní podívat na reálné fotografie z telefonu (proklik je na plné rozlišení).

HDR fotografie Výhled na pole

Diskuze k Fotoaparát LG G2

G+ TW FB