Subjektivní hodnocení telefonu LG G2 máme za sebou, pojďme se teď podívat více do detailů na jeho fotografické schopnosti.
Právě mi uběhl měsíc, po který jsem měl další telefon na testování. Nejednalo se o nic jiného než současnou vlajkovou loď společnosti LG - model G2. Bylo to pár dní, co jsem používal nový Samsung Galaxy S5, neodpustím si ani srovnání s tímto přístrojem, byť jsou vydány od sebe více než půl roku.
Bude to druhý týden, co mám v ruce vlajkovou loď výrobce telefonů LG, model LG Optimus 4X HD. Svůj dosavadní telefon Samsung Galaxy S3 jsem tedy odložil, nechal jej doma a vložil SIMku do LG. LG nebudu šetřit, je tu několik věcí, co se mi líbí, ale taky několik u kterých mi docházela trpělivost s telefonem pracovat.
Metodu pro psaní tažením prstu po klávesnici, tzv. swipe přináší SwiftKey Flow ve své veřejné beta verzi, která je určena pro testování.
Po představení programu Geoget, o kterém jsme již psali, je tu další možnost jednoduchého stahování kešek jako premium uživatel služby. Jedná se o velmi jednoduchý a hlavně multiplatformní způsob v prohlížeči. Stahování informací o kešce lze provést v detailu pomocí tlačítka Send to My GPS. Jako Basic uživatel se ovšem nestáhne celý popis, logy ani hint.
Zapálení hráči Geocachingu určitě ocení funkcionalitu webu Geocaching.com, která umožní ze záznamů v GPS zařízení zalogovat svou návštěvu kešky. O této funkci se moc nemluví, pojďme se na ní tedy podívat.
Orbot je oficiální port klienta Toru na pro operační systém Android. Tor (The Onion Routing - česky "cibulové routování") je řada propojených počítačů vytvářející vlastní síť. Do této sítě se lze připojit prostřednictvím klienta, přičemž samotná komunikace od klienta k cílovému serveru probíhá přes Tor servery. Výsledkem je, že komunikaci není snadné blokovat firewallem a samotná komunikace lze hůře sledovat (např. ze strany ISP). Samotná komunikace může procházet přes více Tor serverů, přičemž mezi každým je komunikace šifrována - uprostřed spojení je tedy samotný obsah několikrát zašifrován - proto je zde použit název "cibule", která má slupky - jako tvoří slupku každé zašifrování.
Google uvolnil beta verzi svého prohlížeče Google Chrome pro Android.
Následující článek popisuje, jak si správně stěžovat patřičným úřadům na příchod spamu. Jedná se o Úřad pro ochranu osobních údajů a stěžovat si mu můžete na příjem tzv. nevyžádaného obchodního sdělení.
Google vydal seznam nejsledovanějších videí na českém Youtube za rok 2011.
Není to až tak dávno, co Google do všech svých služeb přidal vrchní černou lištu. Nyní tuto navigační lištu opět redesignuje, že bude v prohlížeči zabírat méně místa. Nový vzhled demonstruje obrázek.
Včera se ve večerních hodinách objevila na Android Marketu aktualizace programu Google Maps na verzi šest.
Když se včera objevil článek o víceméně stabilním portu ICS pro Samsgung Galaxy S, musel jsem vyzkoušet. Operační systém se jeví velmi svižně, baterie drží vcelku dobře, asi jako u stock rom. Stabilita nepatří mezi nejlepší, využití paměti taktéž, ale to se určitě časem poddá. Vzhledem k době, jaký uplynula od zveřejnění zdrojového kódu ICS k vydání první beta verze, lze očekávat první stabilní verze v řádu týdnů, možná se dočkáme do Vánoc. Pro ty, co využívají svůj telefon méně, je tato ROM vhodná i pro denní použití, já se ale po dni používání vracím k MIUI.
V ČR využívá Foursquare okolo 5000 lidí, celosvětově se toto číslo pohybuje okolo 4 milionů. Tím vzniká poměrně značný potenciál využít tuto sociální síť pro své obchody. Zvláště pak, když Foursquare své business služby (zatím) nezpoplatňuje. Nabízí se otázka, má-li pro těch "pár tisíc Čechů" na této síti vůbec cenu řešit kampaně. Zdá se to jako malé číslo, uvážíme-li, že 80% většina jsou muži a 60% Čechů na Foursquare jsou z Prahy, je zacílení jasné, lze ale očekávat, že naprostá většina uživatelů bude z řad geeků. I přesto, pokud bude uživatel v centru hledat restauraci skrze Foursquare a v okolí jich bude 5 z toho jedna nabízející přes Foursquare special ve formě, kupříkladu "káva k jídlu zdarma", kam půjde typický Čech? Foursquare nabízí dvě možnosti jak se propagovat - první možností je spravovat si své místa (venue), přidávat k nim specials, upravovat je apod. Druhá možnost je si založit stránku pro značku, obdobně jako Google+ pages, Facebook pages.
Jako hráč hry Geocaching často řeším jak se efektivně připravit na výlet spojený s lovem pokladů a to především si připravit do GPS zařízení (používám Garmin Oregon) seznam pokladů, které budu mít po cestě a to včetně všech detailů. Jako ne-premium member portálu Geocaching.com si mohu stáhnout poklady ve formě GPX do zařízení, ovšem nemám zde hint, seznam posledních logů a další vychytávky pro placené členy. Dalšími možnostmi jak získat seznam schránek do zařízení je ručně je uložit přes seznam bodů a do poznámky vložit třeba hint. Tyto způsoby jsou nepohodlné a zdlouhavé.
Amerika slaví Halloween a na Foursquare je k této události nový badge "Halloween 2011".
Facebook sice umožňuje možnost si stáhnout si data ze svého účtu, jako jsou zejména fotografie, profilové informace a odeslané příspěvky. Informace, které si o uživatelích ukládá je ale mnohem více, a to informace o žádostech o přátelství, historie konverzace ale i smazané soubory.
Máte také na Ubuntu 11.10 rozpadlý Gnome shell? Našel jsem jednoduchý fix, který mi funguje.